הזמן עכשיו באתר - והשתמש בקוד קופון 704030WU
נותרו  1   שימושים
תקף עד 23/08/2017, או גמר השימושים, למזמינים באתר עם כרטיס אשראי בלבד, טלח.
תושב מרכז?
הזמן עכשיו, והחבילה אצלך היום בהתחייבות!

* בבחירת שליח ארצי בסל, * מרכז פנימי, * הזמן עכשיו לפני סיום הטיימר משמאל ->
מחיר המוצר הוזל לסופ"ש!!
בנוסף שליח עד הבית רק 20 ש"ח! לפרטים "הוסף לסל".

* מחר מחירים יחזרו לקודמם, * בהזמנה באתר, * ניתן לסמן איסוף עצמי, * ניתן לסמן תשלום בטלפון.

משטחי קירור למחשבים ניידים
מחשבים נייחים הולכים ועוברים מן העולם. גם אלו שעיקר עבודתם היא על המחשב, הגיימרים, המעצבים הגראפיים, כל אלו עוברים למחשבים ניידים. במחשב נייח החלל הפנימי הוא גדול ומאפשר התקנת מערכות קרור רבות ומתקדמות. עצם עיצוב גוף המחשב מאפשר הקפדה על מרווח מאוורר סביב הרכיבים הנוטים לחימום יתר כגון המעבד המרכזי, כרטיסי המסך והזיכרון. המצב בכל הנוגע למחשבים נישאים הוא שונה. מחשב נייד בנוי ומעוצב כדי להתאים לייעודו – הניידות. הוא קטן, דק וקל ואינו משאיר מקום מספיק לאוורור רכיבי החומרה המותקנים בו. חימום יתר של רכיבי החומרה בנייד גורם לקיצור משך החיים של הנייד ורכיביו, האטת המחשב, וגם לחימום גוף המחשב עצמו.
אלו מחשבים ניידים מועדים לחימום יתר?
כל מחשב נייד מועד לחימום יתר, אולם ישנם אלו המועדים יותר מהאחרים. אפשר להתייחס לגורמים כמתחלקים לשלושה היבטים:
1.      חומרה – ככל שהמחשב הנייד גדול יותר, חזק יותר, ולמעשה הוא נייד שבא להחליף את המחשב הנייח, כך הסכנה לחימום יתר של רכיביו עולה. בניידים הקטנים מאד כרטיס המסך מובנה והמעבד אינו מאד חזק ולכן יוצר חום מועט ביחס לאחיו הגדולים.
2.      שימוש אינטנסיבי בתוכנות זוללות משאבים – כמו אתלט, גם המחשב הנייד צורך פחות אנרגיה ומייצר פחות חום כאשר הוא נח. וכמו אתלט, כאשר המשתמש במחשב מעלה את רמת הפעילות – מפעיל את הזיכרון והמעבד באחוזים גבוהים מיכולותיהם, כך המחשב מתחמם יותר. מבין התוכנות הצורכות יותר משאבים וגורמות למחשב להתחמם יותר, האשמות העיקריות הן תוכנות העיצוב הגראפי ועריכת הוידאו וכמובן משחקי המחשב.
3.      שימוש רצוף לאורך זמן – גם אם השימוש במשאבי המחשב הוא בינוני אולם המחשב עובד שעות רבות במשך היום ואינו מכובה בשעות הלילה – סופו להתחמם חימום יתר.
איך אפשר להגן על המחשב הנייד מחימום יתר?
הפתרון הראשוני לבעיית חימום היתר של המחשבים הניידים הוא שימוש במשטח קירור למחשב נייד. משטח קירור הוא משטח אשר קבועים בו מאווררים חיצוניים והוא ממוקם מתחת למחשב הנייד. את משטח הקירור חיברו בעבר ישירות למקור מתח חשמלי, אולם היום, מרבית משטחי הקירור מתחברים לחיבור ה-  USB אשר בנייד עצמו ומשם מקבלים את המתח הדרוש להם לשם הפעלתם. משטח קירור למחשב הנייד מספק זרימת אויר המצננת מעט את המחשב ורכיביו. משטח טוב יכול להוריד את טמפרטורת הרכיבים בעבודה מאומצת בכחמש מעלות, ובזמן מנוחה בכעשר מעלות. השפעת משטח הקירור על חום המעבד המרכזי היא נמוכה יחסית, אולם יתר הרכיבים זוכים לקירור, וכן גוף הנייד עצמו. יתרון נוסף של משטח הקירור הוא בכך שבעצם הנחתו תחת הנייד, הוא מפנה שטח מתחת למחשב הנייד ומאפשר אוורור יעיל יותר על ידי המחשב עצמו ואף מונע סתימה חיצונית של פתחי האוורור על ידי שמיכות כריות וכדומה.
מלבד משטחי קירור רצוי גם לבדוק מי הן התוכנות הזוללות משאבים בשימוש במחשב, במיוחד בשימוש קבוע במחשב. ישנן תוכנות רבות הרצות ברקע שאינן נחוצות והן מעלות את רמת הפעילות של המחשב ורכיביו וגורמות לחימום יתר.
איך בוחרים משטח קירור למחשב הנייד?
ישנם מספר קריטריונים בבחירת משטח קירור למחשב הנייד אליהם כדאי לשים לב:
·         גודל משטח הקירור – גודל משטח הקירור צריך להיות מותאם למחשב הנייד. משטח קטן מידי עלול להיות לא יציב והמחשב עלול ליפול ממנו.
·         עוצמת המאווררים ומספרם – ככל שמספר המאווררים ועוצמתם עולה, כך משטח הקירור עושה את פעולתו טוב יותר ויעיל יותר. אם מדובר במחשב העובד קשה ומתחמם מאד, כדאי להקפיד על רכישת משטח קירור בעל מספר מאווררים רב ועוצמה רבה.
·         רעש – מאוורר הוא דבר שיכול לפעול בשקט ויכול לפעול בפחות שקט. עבודה לאורך זמן עם משטחי קירור בעלי מאווררים רועשים עלולה להתגלות כמעצבנת.
·         סוג החיבור למקור המתח – ישנם משטחי קירור אותם ניתן לחבר למקור מתח חשמלי או לחיבור ה- USB  במחשב, ואחרים הכוללים חיבור מסוג אחד בלבד. חיבור ל-USB הוא חיבור נוח כיוון שאינו כולל הרבה כבלים מסורבלים ומיותרים.
·         עם או בלי תאורה – אחת האופנות הנוגעת למשטחי קירור למחשבים ניידים הוא הכללת תאורת לד כחולה הנדלקת כאשר המשטחים מחוברים או פועלים. עיצוב הכולל תאורה יכול להיות חסכני אם אתם מרבים לעבוד בחשכה, אולם עשוי גם להתגלות כמעצבן במיוחד, במיוחד אם הנייד נשאר דלוק בשעות הלילה בחדר השינה.
·         עיצוב – עיצוב הוא עניין של טעם אישי, וממילא משטח הקרור מוסתר על ידי המחשב הנייד. אולם, קיימים לא מעט עיצובים מרשימים למשטחי קירור לניידים, החל מהחומרים מהם המשטח עשוי (אקרילי, מתכת, דמוי מתכת, פלסטיק ועוד) וכלה בעיצוב המשטח עצמו.
·         קלות וניידות – משטחי קירור רבים היום מגיעים כמשטחים מתקפלים הכוללים משטח מרכזי וזרועות נעות המתאימות את עצמן לגודל שונה של מחשבים ניידים (בצורת X). אם אתם מרבים לעבוד במקומות שונים מחוץ לבית, כדאי לקחת בחשבון גם את הצורך לקחת אתכם את משטח הקרור ולדאוג למשטח קל ונייד שאינו תופס מקום רב.
·         מפצלי USB  נוספים – מחשבים ניידים מטבעם אינם כוללים חיבורי USB רבים בכדי לחסוך במקום. אם אתם משתמשים במקלדת ועכבר אלחוטיים, משטח קירור לנייד ואולי גם מודם סלולארי חיצוני כבר תפסתם 3 חיבורי USB. היום, חיבורי ה- USB משמשים למגוון גדול של שימושים – החל בטעינת מגוון גאדג'טים או סלולריים, חיבור גאדג'טים כגון מנורת לבה או מלח, מיקרוסקופ זעיר נייד וכדומה. בנוסף, תמיד יש צורך בחיבור פנוי לזכרון USB נוסף, דיסק גיבוי, או חיבור שואב אבק למחשב. משטחי קירור אחדים כוללים מפצלי USB  כך שלמרות שהם עצמם תופסים חיבור אחד במחשב הם מאפשרים לכם לחבר 2-4 אביזרים נוספים דרכם.
·         קורא כרטיסים –בחלק ממשטחי הקירור לניידים מותקנים קוראי כרטיסים המספקים שירות נדרש נוסף ומאפשרים קריאת כרטיסי זיכרון של סלולאריים או מצלמות.
·         שימוש כפול: משטח קרור ומעמד – אביזר נוסף הנדרש למחשבים נישאים הוא המעמד. מעמד שולחני ידאג לזוית קלה של הנייד שתאפשר עבודה ארגונומית ונוחה יותר, משטח עבודה לברכיים ידאג לשמור על הברכיים שלכם מפני חימום יתר, יקל על העבודה וכן יספק משטח נוסף לעבודה עם העכבר. ישנם היום מעמדים המשולבים עם משטחי קירור לניידים המספקים את שתי הפונקציות בו זמנית.
משטחי קירור למחשבים ניידים אינם בגדר חובה אלא בגדר המלצה חמה. ככל שהמחשב הנייד סובל מהתחממות רבה יותר, כך מספר התקלות בו ילך ויגבר, משך חייו וחיי הסוללה שלן ילכו ויתקצרו, והעבודה בו תהיה איטית. משטחי קירור אינם אביזר יקר במיוחד והשימוש בהם יכול לחסוך כסף רב עם הזמן, וכן להקל על העבודה עם המחשב הנייד.כל המחירים והטבות תקפים להזמנות מהאתר בשיטת "שלם-וקח", מחירים בחנויות כולל שירות עשוי להיות שונה, טלח.

לייבסיטי - בניית אתרים